Biznes, Firma, E-biznes

Agregat tynkarski podczas budowy domu – dlaczego warto z niego korzystać?

Prace budowlane i wykończeniowe podczas wznoszenia domu jednorodzinnego mogą przebiegać jeszcze efektywniej wtedy, gdy będą prowadzone z użyciem odpowiedniego zaplecza. Dzisiaj jednym z najczęściej używanych urządzeń na placach budów jest agregat tynkarski. W jaki sposób używany jest on podczas budowy domu jednorodzinnego? Dlaczego warto z niego korzystać?

Do czego służy agregat tynkarski?

Urządzenie określane jako agregat tynkarski jest przeznaczone do przygotowywania i nakładania materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Agregat tynkarski miesza z wodą umieszczone w jego pojemniku materiały, a następnie za pomocą pompy tłoczy je przez wąż aż do lancy, która wyposażona jest w pistolet. Pracownik nakłada wtedy gotowy materiał na nawierzchnię bardzo łatwo i szybko.

Chociaż najczęściej agregaty tynkarskie kojarzone są z tynkowaniem ścian i sufitów, to jednak mogą one również spełniać inne funkcje. Agregaty tynkarskie firmy Małek – jednego z liderów w produkcji tego typu maszyn w Polsce – mogą także współpracować z innymi rodzajami materiałów, na przykład używane są do nakładania wylewek, mas bitumicznych i poliuretanowych, gładź, zapraw szpachlowych, klejów.

Agregaty tynkarskie podczas budowy domu

Budowa domu jednorodzinnego obejmuje szeroką gamę prac, do których również używane są agregaty tynkarskie. W jakich celach używane są one najczęściej?

Tynkowanie ścian i sufitów

Agregaty tynkarskie, które pozwalają na stworzenie tynków maszynowych, używane są podczas prac budowlanych i wykończeniowych bardzo często. Urządzenia te mogą być używane zarówno podczas prac odbywających się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, ponieważ agregaty współpracują z różnymi typami tynków.

Dzięki agregatom można również wykonać tynki dekoracyjne, które są bardzo popularne w domach jednorodzinnych.

Wykonanie wylewek

Bardzo popularne jest też używanie agregatów do przygotowywania materiałów do wylewek podłogowych, na przykład popularnych wylewek anhydrytowych. Dzięki nim można dokładnie wymieszać materiał oraz nałożyć go od razu na podłoże.

Nakładanie mas bitumicznych, poliuretanowych

Masy te mają szerokie zastosowanie, między innymi podczas prac przeciwwilgociowych i przeciwwodnych. Są one używane między innymi na fundamentach oraz dachach, balkonach. Za pomocą agregatów jak agregaty tynkarskie firmy Małek można wtedy łatwo i wygodnie nakładać je na powierzchnie.

Nakładanie zapraw

Agregaty tynkarskie bardzo dobrze nadają się również do prowadzenia prac wymagających przygotowania zapraw i ich precyzyjnego nakładania. Nadają się one między innymi do wykonania zapraw murarskich, zbrojeniowych, szczelinowych, klejowych.

Wykonanie gładzi

Dzięki agregatom można też przygotować gładzie do wykończenia ścian. Nakładanie materiału przebiega wtedy bardzo efektywnie i oszczędza czas.

Dlaczego warto korzystać z agregatów tynkarskich?

Agregaty tynkarskie podczas budowy domu oraz w trakcie innych prac budowlanych mają bardzo szerokie zastosowanie i niosą za sobą wiele korzyści. To powoduje, że aktualnie używane są one w tym celu bardzo często.

Przede wszystkim wykorzystanie agregatów tynkarskich umożliwia znaczne przyspieszenie prac. Agregat miesza wtedy materiały i podaje je bezpośrednio w miejsce ich prowadzenia, dlatego też można zakończyć je znacznie szybsze w porównaniu z pracami prowadzonymi ręcznie.

Warto też wskazać, że agregaty tynkarskie umożliwiają uzyskanie bardzo dobrej jakości materiałów, co wynika zarówno z ich odpowiedniego przygotowania, jak i ze sposobu ich nakładania, czyli natrysku pod ciśnieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ