Biznes, Firma, E-biznes

Druk plakatów przez internet? Dzisiaj to możliwe!

Planujesz ważny event i potrzebujesz plakatów? A może chcesz wykorzystać je do reklamy swojej firmy lub jako produkt sprzedawany w swoim sklepie? Teraz można zamówić je bardzo łatwo i szybko również za pośrednictwem internetu. Zobacz, jak odbywa się druk plakatów online i w jaki sposób można wtedy złożyć swoje zamówienie!

Dlaczego warto zamawiać plakaty online?

Drukiem plakatów zajmują się drukarnie – firmy poligraficzne dysponujące odpowiednim zapleczem pozwalającym na przygotowanie druków na zamówienie klientów. Można zamawiać w nich druk plakatów w różnych formatach oraz z wykorzystaniem różnych technik – cyfrowych oraz offsetowych.

Zamówienie plakatów możliwe jest w stacjonarnych drukarniach. Wówczas konieczne jest udanie się do drukarni osobiście, aby tam przekazać materiały oraz uzgodnić szczegóły związane z przygotowaniem druków. Drugim wyborem jest druk plakatów online, czyli złożenie zamówienia przez internet.

Obecnie ta druga opcja cieszy się coraz większym powodzeniem wśród klientów, ponieważ ma ona wiele zalet. Przede wszystkim pozwala oszczędzić czas, zwłaszcza wtedy, gdy najbliższa drukarnia jest daleko położona. Również dzięki drukarniom online można łatwo porównać ceny w różnych punktach i wybrać ten, który oferuje najwyższą jakość druków bez przepłacania.

Gdzie można zamówić druk plakatów przez internet?

Obecnie druk plakatów online jest prowadzony w wielu firmach poligraficznych, również w tych, które mają własne stacjonarne punkty.

W Krakowie usługi druku przez internet można zamawiać między innymi w drukarni Studio eM – drukcyfrowy.krakow.pl, która specjalizuje się w przygotowywaniu wielu różnych druków na zamówienie klientów z odbiorem osobistym w Krakowie oraz z dostawą na terenie całego kraju.

Jak zamówić plakaty przez internet?

Gdy potrzebne są plakaty, obecnie bardzo łatwo można zamówić je przez internet. Jak to zrobić?

Wejdź na stronę internetową drukarni, która przyjmuje zamówienia online

W tym celu warto również wcześniej porównać oferty, by znaleźć taką, która będzie wyróżniała się najbardziej atrakcyjnymi kosztami i dzięki temu pozwoli na zamówienie potrzebnych druków bez przepłacania.

Wybierz konkretny rodzaj plakatów i ich parametry

Gdy udało się już wybrać odpowiednią drukarnię, można przystąpić do składania zamówienia. W tym celu trzeba będzie wybrać rodzaj plakatów oraz ich parametry, między innymi typ druku, kolory, rodzaj materiału, wykończenia. Trzeba również wskazać na nakład, czyli na liczbę plakatów, które zamierza się zakupić. W przypadku zamówienia większej liczby plakatów można uzyskać niższą cenę jednostkową. Od razu po wypełnieniu formularza zamówienia można również dowiedzieć się, ile będzie kosztowała realizacja zlecenia.

Dodaj projekt plakatu

Aby zamówić plakat przez internet, konieczne jest wcześniejsze posiadanie projektu do druku, jeśli nie można zamówić go bezpośrednio w drukarni przygotowującej plakaty. Trzeba pamiętać o tym, że projekt powinien spełniać określone wymagania – najczęściej informacje na ten temat, w tym także gotowe makiety do przygotowania projektów, można znaleźć na stronach drukarni internetowych.

Potwierdź zamówienie i je opłać

W kolejnym kroku należy jeszcze raz dokładnie zapoznać się z podanymi danymi i sprawdzić je, a następnie potwierdzić zamówienie i opłacić je wybraną metodą.

Odbierz gotowe plakaty

Gdy plakaty będą już gotowe, wówczas drukarnia przekazuje je do klienta w umówiony sposób. Najczęściej są one dostarczane za pośrednictwem firmy kurierskiej pod adres firmowy albo domowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ