Ślub, Wesele

Gdzie kupić wódkę na wesele? Podpowiadamy!

Wódka wciąż jest najczęściej kupowanym alkoholem weselnym. Gdzie warto ja kupić, by była wysokiej jakości i jednocześnie miała przystępną cenę? Zobacz, gdzie najczęściej zamawiają ją pary przed swoimi weselami!

Wódka na wesele – jaką wybrać?

Weselna wódka jest najpopularniejszym napojem alkoholowym, który serwowany jest podczas tego przyjęcia. To ona służy do wznoszenia toastów za Parę Młodą w tradycyjnym stylu oraz pozwala na przygotowywanie wielu ciekawych drinków.

Najczęściej na wesela kupowana jest wódka czysta, jednak warto wskazać, że do wyboru jest też pełna gama innych wariantów wódek, między innymi wódka żołądkowa, wódki smakowe. Te ostatnie są dzisiaj bardzo popularne i decyduje się na nie wiele par, ponieważ smakowe trunki są bardzo smaczne i lubiane przez gości.

Gdy zamierzamy kupić na wesele wódkę inną niż czystą, warto wtedy zadbać o jej różnorodność, aby goście mogli bardzo łatwo wybrać taką, która będzie odpowiadała gościom przyjęcia.

Na przyjęcia weselne bardzo często wybierane są wódki polskich marek, które wyróżniają się dobrą jakością, ale również mają atrakcyjne ceny.

Ile butelek wódki na wesele kupić?

Dobór odpowiedniej ilości wódki na wesele jest częstym problemem. Ile trzeba będzie jej zakupić, by nie zabrakło jej w trakcie przyjęcia?

Najczęściej zaleca się zamówienie 1 butelki 0,5 litra wódki na 1 gościa. Wobec tego można łatwo policzyć, że jeżeli w wydarzeniu ma wziąć udział 50 gości, wtedy powinno się kupić 50 butelek wódki. Z kolei wtedy, gdy gości ma być 100, zaleca się 100 butelek.

W przypadku, gdy podczas wesela mają być też dostępne inne trunki, na przykład jak wina, whisky, piwo, wtedy można zredukować liczbę butelek wódki.

W internecie dostępne są praktyczne kalkulatory, za pomocą których można obliczyć, jaką liczbę butelek kupić dla konkretnej liczby gości.

Gdzie kupować wódkę weselną?

Wybranie właściwego miejsca zakupu wódki weselnej jest bardzo istotne, ponieważ to właśnie od niego będzie zależał. Wobec tego wtedy, gdy wybierze się odpowiedni sklep, można zaoszczędzić również sporą sumę.

Na trunek jak wódka weselna hurtownia może najczęściej zapewnić bardzo atrakcyjną cenę. Właśnie dlatego najczęściej wódki kupowane są właśnie w hurtowniach alkoholi. Warto jednocześnie wskazać, że są one dostępne zarówno w hurtowniach działających stacjonarnie, jak i w tych internetowych.

Hurtownie alkoholi mogą zaoferować klientom wiele rodzajów wódek weselnych, tych czystych oraz smakowych. Dodatkowo można zakupić w nich inne rodzaje trunków na tę okoliczność.

Aby zapłacić jak najmniej, warto również porównać koszty w różnych hurtowniach. Niekiedy nawet niewielkie różnice w cenie mogą dać spore oszczędności wynoszące kilkaset złotych.

Trzeba również pamiętać o tym, że ceny alkoholi w hurtowniach mogą się zmieniać. Gdy zatem uda nam się znaleźć niedrogą ofertę, warto od razu zdecydować się na zakup, ponieważ odłożenie go na później może oznaczać, że ceny będą wtedy jeszcze wyższe.

Ile trzeba zapłacić za alkohol na wesele?

Ostateczny koszt związany z kupnem alkoholu na przyjęcie weselne będzie przede wszystkim związany z jego rodzajem oraz z ilością. Oczywiście, duże znaczenie ma też wybrana hurtownia sprzedająca alkohole.

W przypadku mniejszego wesela trzeba będzie liczyć się z kosztem od około 1000 do 1500 złotych, z kolei wtedy, gdy przyjęcie ma być większe, wydatki związane z zakupem wódki i innych trunków mogą przekroczyć 3000 złotych.

Gdy zatem planuje się wesele, warto pamiętać, że zakup alkoholu również może być dużym wydatkiem.

1 KOMENTARZ

  1. Proszę o porade jak wyglądały/ będą wyglądać wasze stoły jesli chodzi o alkohol i napoje ? Ja mam stoly 10 os., Managerka sali proponuje karafki wody i soków na stole, serwowane będzie wino przez kelnera do obiadu a wszystkie alkohole na dodatkowym stole przy bufecie ?!? Goscie maja sobie po te alkohole ( wino, wódka, prosecco ) iść samemu ?!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ