Inne

Gdzie NIE kupować okularów przeciwsłonecznych?

Zamierzasz kupić okulary przeciwsłoneczne? Sprawdź, gdzie nie powinno się ich kupować. Oto miejsca, które lepiej omijać!

Okulary przeciwsłoneczne bardzo często traktowane są wyłącznie jako modny dodatek. Warto jednak wskazać, że w rzeczywistości pełnią one bardzo ważną funkcję – mają na celu ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Nie wszystkie tanie okulary przeciwsłoneczne są w stanie zapewnić właściwe zabezpieczenie dla oczu. Duże znaczenie ma wtedy miejsce zakupu okularów.

 

NIE – zakup okularów przeciwsłonecznych na straganie

Wiele osób kupuje swoje okulary przeciwsłoneczne na straganach. Latem jest ich sporo – można znaleźć je między innymi przy ruchliwych ulicach w centrach miast, w nadmorskich kurortach lub w miejscowościach w górach. Do wyboru jest wiele ciekawych modeli w bardzo niskich cenach.

 

Najlepiej jednak unikać zakupu okularów przeciwsłonecznych na ulicznych straganach. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na nich niską jakość oraz brak filtrów UV. Zdecydowana większość to najtańsze modele, które szybko się niszczą, a ze względu na brak filtra nie chronią oczu podczas wystawiania ich na słońce.

 

NIE – zakup okularów przez chińskie portale sprzedażowe

Różnorodne tanie okulary przeciwsłoneczne można znaleźć także w sklepach internetowych działających w Chinach. Dzisiaj swoje zakupy robi w nich sporo osób, które skuszone są bardzo niskimi cenami.

 

Warto jednak pamiętać o tym, że okulary przeciwsłoneczne oferowane przez chińskie portale sprzedażowe także nie są bezpieczne. Nie podlegają one żadnej kontroli, więc nawet wtedy, gdy oznaczone są jako okulary z filtrem, w rzeczywistości mogą go nie posiadać. Dodatkowym minusem jest długi czas oczekiwania na zakupy – przesyłki często dochodzą nawet po miesiącu, a zdarza się, że giną.

 

TAK – zakup okularów w sprawdzonym salonie optycznym

Aby kupić dobre, ale także tanie okulary przeciwsłoneczne, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na salony optyczne. To właśnie w nich można kupić okulary sprawdzonych marek, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania, a także podlegają odpowiednim kontrolom i certyfikacjom.

 

Salony optyczne mogą zaoferować szeroką gamę okularów przeciwsłonecznych, w tym także okularów wpisujących się w najnowsze trendy. Można kupić w nich między innymi tanie okulary przeciwsłoneczne w stylu nerd czy pilotki, okulary z kolorowymi szkłami.

 

Gdy zatem chcesz zdecydować się na parę dobrych okularów przeciwsłonecznych, które będą skutecznie chroniły wzrok i zapewniały ochronę dla oczu, zamów je w salonie optycznym online lub kup osobiście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

93 − = 86