Biznes, Firma, E-biznes

Jak dobrać odpowiednie rolety do domu? Pamiętaj o tych kwestiach!

Rolety to najczęściej kupowane do domów jednorodzinnych osłony okienne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet do okien? Zobacz, jakie ich rodzaje są obecnie dostępne w sprzedaży i jak dobrać je odpowiednio do swojego domu!

Rodzaje rolet okiennych – jakie z nich kupić?

Osłony okienne jak rolety mogą być podzielone na różne kategorie pod względem tego, jaką mają one konstrukcję, Przekłada się ona wtedy zarówno na ich sposób obsługi, jak i funkcje. Do najczęściej kupowanych rolet okiennych zaliczane są:

Mini rolety

Są to rolety o prostej budowie i niskiej cenie. Składają się z wału oraz z nawijanego na wał materiału, który jest sterowany za pomocą łańcuszka. Często mają też boczne prowadnice z żyłki.

Rolety w kasecie

Ich budowa jest analogiczna do mini rolet, jednak mają one dodatkowe elementy, czyli kasetę zabezpieczającą wał oraz prowadnice w formie profili. Wyglądają efektowniej, a także lepiej chronią materiał, więc może on posłużyć na dłuższy czas.

Rolety plisowane – plisy

Takie rolety mają ciekawą budowę, ponieważ przypomina ona harmonijkę. Są one umieszczane bezpośrednio przy szybie na specjalnej konstrukcji. Można obniżać i podnosić je z każdej strony, dlatego możliwe jest też osłonięcie okna tylko od dołu.

Rolety rzymskie

Eleganckie rolety powstające z tkaniny, która najczęściej nadaje się też do prania, więc można utrzymać je łatwo w czystości. Tworzą one falbany przy zaciągniętych roletach, dlatego mogą one również zastąpić firanki w oknach.

Rolety dzień noc

Ten rodzaj rolet charakteryzuje się specjalną budową, ponieważ są one wyposażone w materiał w pasy, które blokują i przepuszczają światło. W zależności od sposobu ustawienia pasów roleta ta może blokować światło częściowo lub całkowicie. Taka funkcjonalność powoduje, że bardzo często porównywane są one do żaluzji. Również są one estetyczne i mogą spełniać funkcję firanek okiennych.

Nowoczesne i tradycyjne wzory, duży wybór i niskie ceny – rolety Lublin – skorzystaj z oferty sprawdzonego producenta!

Materiały na rolety – na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie rolety trzeba nie tylko zwrócić uwagę na to, jaka jest ich budowa, ale również uwzględnić to, z jakiego materiału zostały one wykonane.

Producenci rolet mogą zaprezentować swoim klientom szeroką gamę różnych materiałów, które różnią się nie tylko fakturą i kolorem, ale także swoimi właściwościami.

Poza standardowymi materiałami na rolety można również zdecydować się na rolety zaciemniające, które mają podwójną warstwę materiału dla lepszego blokowania światła. Pozwalają one wtedy na zaciemnienie pomieszczenia w dzień. Również można zdecydować się na rolety termiczne. Poza zaciemnianiem dodatkowo odbijają one promieniowanie słoneczne, dlatego umożliwiają one utrzymanie niskiej temperatury we wnętrzach podczas upałów.

Pod kątem kolorystyki rolety często dobierane są do kolorów dominujących we wnętrzu albo do koloru ramy okiennej. Można również zdecydować się na zastosowanie rolet o kontrastowych kolorach czy rolet ze wzorami.

Aby rolety lepiej prezentowały się w oknach, można też dobrać kolor ich okuć i dopasować je do koloru ramy okiennej.

Rolety okienne – na wymiar czy gotowe?

Rolety można obecnie zakupić w dwóch wariantach, czyli mogą być one wykonane na wymiar przez producenta albo też można zdecydować się na rolety gotowe ze sklepu.

Większość osób decyduje się na zamówienie rolet na wymiar, ponieważ mają one wtedy szereg zalet. Przede wszystkim mogą być one dopasowane pod kątem rozmiarowym do okien, a także można wtedy przebierać w różnorodnych kolorach materiałów, więc łatwiej dopasuje się je do wnętrza.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ