Sport, Fitness, Kulturystyka

Jak zacząć trenować tenisa? Zobacz, czego potrzebujesz!

Zaciekawił Cię tenis i chcesz zacząć uprawiać ten sport? Zobacz, jak rozpocząć treningi tenisowe i jakie wyposażenie do gry będzie wtedy potrzebne!

Dlaczego warto uprawiać tenisa?

Tenis ziemny jest sportem, który w ostatnich latach stał się bardzo popularny. To między innymi zasługa Polaków odnoszących sukcesy w międzynarodowych turniejach tenisowych.

 

Warto też pamiętać, że sport jak tenis angażuje całe ciało i jest świetnym sposobem, aby zadbać o zdrowie i dobrą kondycję. Dzięki niemu można szybko spalać kalorie, wymodelować swoją sylwetkę, a także poprawić swoją zwinność, elastyczność, siłę.

 

Aby rozpocząć uprawianie tenisa, konieczne jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia. Równie ważne jest wybranie kortów tenisowych i samego skorzystać z pomocy trenera, aby zacząć stawiać pierwsze kroki i następnie rozwijać swoje umiejętności.

 

Niezbędne wyposażenie dla tenisisty – co jest potrzebne?

Każdy tenisista musi mieć odpowiednie wyposażenie do tego, aby rozpocząć swoje treningi. Na początku można je wypożyczyć, ale potem warto zaopatrzyć się już we własne, dopasowane do własnych potrzeb.

 

Głównym elementem wyposażenia tenisisty jest jego rakieta tenisowa. W przypadku osób początkujących rekomenduje się lekkie rakiety o większych główkach, wykonane z grafitu albo grafitowego kompozytu. Dzięki nim można nauczyć się serwować i odbierać piłki.

 

Również do gry w tenisa potrzebne będą piłki – często może zapewnić je kort tenisowy, ale można też zakupić je we własnym zakresie, obuwie sportowe do tenisa, odzież jak spodenki lub spodnie, koszulka, bluza zależnie od aury.

 

Wszystkie potrzebne rzeczy można kupić w profesjonalnych sklepach tenisowych albo w popularnych marketach portowych, gdzie dostępna jest gama niedrogich produktów dla początkujących tenisistów.

 

Tenis – gdzie trenować?

Obecnie z kortów tenisowych można skorzystać w różnych miastach, a nawet w mniejszych miejscowościach w kraju, dlatego najlepiej sprawdzić w internecie ich dostępność oraz cenniki.

 

Z kortów tenisowych można skorzystać również w Krakowie, gdzie dostępne są między innymi korty tenisowe Kraków – parkwola.pl, przy których działa również szkółka tenisowa dla dzieci i dla dorosłych prowadząca zajęcia indywidualne i grupowe.

 

Jak uczyć się gry w tenisa?

Aby zdobyć niezbędne umiejętności, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty nauki gry w tenisa w szkółkach. Działają one przy kortach tenisowych i można skorzystać tam zarówno z zajęć w grupach, jak i tych indywidualnych.

 

Zajęcia z trenerem pozwolą wtedy na poznanie najważniejszych zasad gry w tenisa, a także umożliwiają pozyskanie niezbędnego przygotowania do rozgrywania meczów. Trener dokładnie wyjaśni, jak grać, pomoże rozwijaniu odpowiedniej techniki gry i dążeniu do tenisowych sukcesów.

 

Ceny zajęć tenisowych są zależne od wybranej szkółki oraz od sposobu prowadzenia zajęć. Zwykle trzeba liczyć się z wydatkiem od około 80 złotych za jedną godzinę, do czego trzeba dodać również cenę kortu. W przypadku zajęć grupowych, na przykład w dwie albo w cztery osoby, ceny są już niższe.