Zdrowie, Medycyna

Komu pomoże implantologia stomatologiczna?

Nowoczesna stomatologia wykorzystuje implanty zębowe w wielu przypadkach. Kiedy warto się na nie zdecydować?

W dziedzinie jak implantologia Kraków daje dostęp do wielu różnych gabinetów i klinik prowadzących usługi w tym zakresie. Kiedy warto zdecydować się na wszczepienie implantów zębowych? Jak odbywają się takie zabiegi? Z jakimi kosztami muszą liczyć się pacjenci?

 

Implanty stomatologiczne – do czego służą?

Implantami stomatologicznymi nazywa się rodzaj wszczepów umieszczanych w kościach szczęki oraz żuchwy. Celem wszczepienia implantów jest wtedy zastąpienie korzenia zębowego, który został z różnych powodów utracony.

 

Za pomocą implantów zębowych można zastąpić pojedyncze zęby, ale warto też wskazać, że mogą być one stosowane wtedy, gdy u pacjenta doszło do utracenia większej liczby zębów, a nawet powstania bezzębia, czyli braku zębów naturalnych.

 

Profesjonalna implantologia Kraków – aby uzyskać najlepsze efekty, warto zdecydować się na wizytę w dobrym gabinecie lub klinice, gzie można skorzystać ze wsparcia renomowanych, posiadających odpowiednie certyfikaty stomatologów implantologów.

 

Kiedy warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też są one używane obecnie w wielu przypadkach, aby uzyskać atrakcyjny uśmiech oraz przywrócić naturalne funkcje jamy ustnej.

 

Po implanty stomatologiczne sięga dzisiaj wielu pacjentów, którym zależy przede wszystkim na lepszym komforcie każdego dnia. W porównaniu do protez zębowych ruchomych implanty są praktycznie odczuwane jak naturalne zęby, a także zapewniają ich funkcjonalność – umożliwiają gryzienie, żucie pokarmów, a także nie wpływają one negatywnie na pojawienie się problemów z wymową.

 

Również warto wskazać, że implanty stomatologiczne cechują się bardzo długą trwałością, dlatego też wykonane na bazie wysokiej jakości systemu pozwalają one na uzyskanie uzupełnienia, które może być używane nawet przez kilkadziesiąt lat.

 

Gdy zatem wybrana została implantologia Kraków to miasto, w którym warto zdecydować się na taki zabieg. Można wtedy uzyskać fachową pomoc oraz osiągnąć jak najlepsze efekty.

 

Jak odbywa się wszczepienie implantów stomatologicznych?

Zabieg polegający na wszczepieniu implantów odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na umieszczeniu wszczepu w kości żuchwy albo szczęki. Dostępne są też implanty zygomatyczne – umieszczane w kościach jarzmowych.

 

Wszczepy następnie pozostają się na okres kilku miesięcy aż do momentu, gdy dojdzie do ich integracji z okoliczną tkanką kostną. Dopiero potem są one odsłaniane, umieszcza się na nich łącznik i protezę widoczną w jamie ustnej – koronkę zębową, mostek czy nawet całą protezę, jeżeli u pacjenta dochodzi do stanu bezzębia.

 

Implanty zębowe – ile kosztują?

Ceny związane z zabiegami wszczepienia implantów wynoszą zwykle od około 5 tys. zł do nawet ponad 20 tys. zł w przypadku wielu braków zębowych. Najlepiej udać się do gabinetu albo kliniki, gdzie będzie można otrzymać dokładne informacje o kosztach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ