Budownictwo

Kraków w czołówce miast z rosnącą liczbą mieszkańców

Dane z ostatnich lat nie pozostawiają złudzeń – była stolica Małopolski co roku odnotowuje potężny wzrost liczby mieszkańców. Rosną także inne liczby: zarobki, dzietność, poziom zatrudnienia i sukcesy w budownictwie mieszkaniowym. Ekspert od inwestycji w Krakowie i nie tylko z ap7 wyjaśni, skąd ta niesłabnąca popularność. 

Dlaczego Kraków?

Liczba inwestycji w Krakowie rośnie jak grzyby po deszczu. Za rozwojem budownictwa mieszkaniowego idą też inne inwestycje: infrastruktura dla mieszkańców (żłobki, punkty medyczne, drogi). Prężnie rozwija się także rynek pracy i liczba potencjalnych miejsc zatrudnienia dla osób, które decydują się tu na przeprowadzkę.

Kraków w rankingach rosnącej liczby mieszkańców wyprzedza jedynie Warszawa, podium zamyka Wrocław. Poza mieszkańcami z innych polskich miast, do Krakowa przeprowadza się coraz więcej imigrantów z innych krajów (m.in. z Ukrainy, Białorusi, krajów azjatyckich oraz innych zakątków). Według statystyk w byłej stolicy Małopolski – po Warszawie – największa liczba mieszkań została oddana do użytkowania. Ponadto Kraków ma największą w kraju liczbę mieszkań w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. 

Poza rynkiem nieruchomości, rozwija się tu także biznes – według danych za 2019 rok Kraków jest najszybciej w Polsce rosnącym miastem pod kątem liczby zarejestrowanych nowych firm. To wszystko – zdaniem ekspert od inwestycji w Krakowie z ap7 – sprawia, że była stolica Małopolski jest tak chętnie wybierana jako miejsce, by się tu przeprowadzić, otworzyć własną działalność, uczyć, studiować lub poczynić jakieś opłacalne inwestycje.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

59 − = 51