Biznes, Firma, E-biznes

Meble restauracyjne na wymiar – kiedy warto i gdzie je kupić?

Nie tylko stoły i krzesła, ale również komody, witryny czy lady – w restauracji mogą zagościć różnorodne meble. Kiedy warto zdecydować się na te wykonane na zamówienie? Gdzie można je zakupić?

Jakie meble do restauracji wybrać?

Umeblowanie restauracji wymaga dokładnego przemyślenia koncepcji całego wnętrza oraz wybrania odpowiednich sprzętów, które mają się w niej znaleźć.

Chociaż obecnie meble restauracyjne można kupić już jako gotowe w wielu wariantach do wyboru, to jednak nadal wielu restauratorów woli zdecydować się na zamówienie ich na wymiar.

Zabudowa restauracji wykonana na wymiar związana jest z wyższymi kosztami, niemniej jednak ma wiele zalet. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Meble do restauracji na wymiar – kiedy warto?

Umeblowanie do restauracji wymaga przede wszystkim uwzględnienia jej stylu oraz dostępnej przestrzeni. Na tej podstawie można też ocenić, czy wybrać meble restauracyjne na wymiar, czy też zdecydować się na te gotowe.

Meble na wymiar będą bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy powierzchnia restauracji jest niewielka i chce się wykorzystać w pełni jej możliwości. Wtedy firma może wykonać zabudowę w formie osobnych boksów, które zapewnią gościom odpowiedni komfort i przestrzeń.

Bardzo często meble restauracyjne na wymiar są także wybierane wtedy, gdy w restauracji ma pojawić się lada. Może ona służyć wtedy jako przestrzeń barowa we wnętrzu. Lada na wymiar również pozwala na wykorzystanie w pełnie dostępnej powierzchni i jednocześnie może wyróżniać się wtedy odpowiednią funkcjonalnością, zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego.

Meble restauracyjne – co oferują producenci?

Firmy oferujące meble restauracyjne na wymiar mogą przygotować na zamówienie klientów różne rodzaje mebli. Można dopasować je zarówno do stylu tradycyjnego, jak i nowoczesnego w aranżacji wnętrz.

Tradycyjne meble restauracyjne najczęściej wykonane są z litego drewna, które nadaje im luksusowy i elegancki wymiar. Takie meble mogą być dopasowane specjalnie do wystroju wnętrza, na przykład dworkowego czy kolonialnego.

Również można zdecydować się na meble do restauracji w stylu nowoczesnym. Tego typu zabudowa prowadzona jest z wykorzystaniem innego rodzaju materiałów, na przykład jak szkło, metal, płyty drewnopochodne. Dzięki temu mogą one wyróżniać się niebanalnym, współczesnym wyglądem. Bardzo często meble uzupełnia się wtedy o oświetlenie LED.

Gdzie zamówić meble restauracyjne na wymiar?

Obecnie meble restauracyjne zaprojektowane i wykonane na wymiar można zamówić w wielu firmach, które specjalizują się w ich produkcji. Warto wcześniej zapoznać się z różnymi ofertami, aby na tej podstawie wybrać najlepszego producenta.

Dobierając wykonawcę, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego doświadczenie w branży, zakres usług oraz na dotychczasowe realizacje. Najczęściej można znaleźć je na stronach internetowych firm.

Warto pamiętać o tym, by przy zamawianiu mebli zawsze podpisać umowę z wykonawcą, aby dzięki temu uzyskać zabezpieczenie w trakcie realizacji zamówienia.

Ile kosztują meble do restauracji na zamówienie?

Koszty związane z wykonaniem umeblowania na zamówienie są zależne od wielu czynników. Wobec tego meble restauracyjne na wymiar są wyceniane indywidualnie, biorąc pod uwagę ich wymiary, zastosowane do ich produkcji materiały oraz złożoność konstrukcji.

Mniejsze lady do restauracji to najczęściej wydatek na poziomie paru tysięcy złotych, natomiast wykonanie bardziej rozbudowanej zabudowy będzie oznaczało konieczność wydania na ten cel kilkunastu tysięcy albo nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ