Dom, Ogród, Wnętrza

Moda na górskie meble powraca. Co oferują producenci?

Meble w stylu góralskim to jeden z ostatnich hitów. Wyróżniają się rustykalnym wyglądem i wykonane są z naturalnego drewna. Co można kupić?

Sklepy meblowe i zakłady stolarskie oferują meble do wyboru w wielu wariantach. Dzisiaj znów coraz większym powodzeniem cieszą się meble w rustykalnym – wiejskim stylu. W związku z ich popularnością coraz częściej kupowane są także meble góralskie. Firma drewpus.pl, która specjalizuje się w ich produkcji, przybliża ich specyfikę i rodzaje.

 

Dlaczego warto zdecydować się na góralskie meble?

Wiele osób, które wyposaża swoje domy i mieszkania, poszukuje mebli, które będą wyróżniały się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także funkcjonalnością i trwałością na lata. Właśnie dlatego, po okresie dominacji najtańszych mebli, znów wraca moda na meble solidne, produkowane ręcznie. Do tej kategorii zaliczane są także meble góralskie.

 

Tym, co charakteryzuje meble góralskie, jak wskazuje firma drewpus.pl, jest przede wszystkim ich unikatowy wygląd, który nawiązuje do tradycyjnego wzornictwa Podhala. Meble są wykonane z jasnego drewna, które z czasem nabiera ciemniejszego, szlachetnego koloru, a także wykończone są efektownymi dekoracjami w góralskim stylu – płaskorzeźbami, malunkami, frezami, ozdobnymi okuciami przywodzącymi na myśl góralskie parzenice.

 

To jednak nie wszystkie zalety mebli góralskich. Na uwagę zasługuje również materiał, z którego są wykonane, czyli naturalne drewno. Najczęściej jest to drewno świerkowe oraz sosnowe, jako że to ono najczęściej używane jest od lat do stawiania domów góralskich i ich wyposażania. Stosuje się także inne gatunki jak wiąz, dąb czy buk. Zastosowanie takich materiałów powoduje, że meble są naturalne, ekologiczne, a także trwałe. Nadają się również do odnawiania, gdy pojawią się na nich jakiekolwiek uszkodzenia.

 

Meble w góralskim stylu – oferta

Producenci mebli góralskich, w tym firma drewpus.pl, prezentują rozbudowaną gamę produktów do wyboru, dlatego można dopasować je praktycznie do każdego wnętrza.

 

Rodzaje dostępnych mebli góralskich:

  • meble kuchenne
  • kredensy
  • komody
  • szafki
  • łóżka
  • szafy ubraniowe
  • stoliki nocne

 

Można także zamawiać poszczególne elementy drewniane w góralskim stylu, na przykład jak balustrady, które mogą posłużyć do wykończenia schodów.

 

Gdzie zamówić góralskie meble?

W produkcji mebli góralskich specjalizuje się firma drewpus.pl, która działa na terenie całej Polski, wykonując również meble na zamówienie klienta.

 

Na stronie internetowej drewpus.pl można już teraz zapoznać się z różnorodnymi meblami wykonanymi przez firmę i wybrać dla siebie wyjątkową zabudowę góralską do swojego domu lub mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 + = 38