Ślub, Wesele

Obrączki ślubne inne niż wszystkie

Już niedługo ślub, a obrączki jeszcze nie zostały zakupione? Sprawdź, jak wybrać wyjątkowe obrączki ślubne inne niż wszystkie!

Obrączka ślubna jest szczególnego rodzaju biżuterią nie tylko pod względem symbolicznym, ale też praktycznym. Jej zadaniem jest symbolizowanie związku małżeńskiego i miłośni do drugiej osoby, ale również z tego względu, że jest ona noszona na co dzień, musi być też wytrzymała i odporna. 

Nie tylko żółte złoto

Tradycyjnie obrączki wykonuje się ze złota żółtego. Są one nadal chętnie wybierane, jednak warto wskazać, że nie podobają się one każdemu. Niektóre osoby wolą biżuterię wykonaną z metali szlachetnych w innych kolorach, na przykład srebra. Właśnie dlatego dobry jubiler może zaproponować swoim klientom także takie obrączki, które powstają z innych stopów złota oraz z innych metali. Na co warto zdecydować się zamiast żółtego złota?

Narzeczeni, którzy chcieliby mieć obrączki w chłodnym odcieniu srebra, mogą zdecydować się na srebro, lecz nie jest ono polecane ze względu na swoją trwałość. Srebro szybko się rysuje i poddaje się oksydacji, dlatego przestaje ładnie wyglądać. Chociaż ma jedną niezaprzeczalną zaletę – jest nią niska cena. Zamiast srebra warto pomyśleć o zakupieniu takich obrączek jak obrączki ze złota białego, także obrączki rodowane, a także obrączki z palladu, obrączki z tytanu. Można także kupić obrączki w innych barwach, na przykład obrączki ze złota różowego, które ma lekko różany odcień i odpowiada pod tym względem wielu kobietom. Także dostępne jest modne ostatnio czarne złoto. 

Obrączki nie do pary

Chociaż tradycyjnie obrączki ślubne wykonuje się z takiego samego metalu oraz w takiej samej stylistyce dla Panny Młodej oraz dla Pana Młodego, to warto wskazać, że można też wybrać dwie osobne obrączki nie do pary. W końcu biżuteria ma podobać się każdej noszącej ją osobie. Gdy para nie dojść do porozumienia, jaki wzór obrączki wybrać, wtedy jubiler może zaproponować dwie różne obrączki dla niej i dla niego. Panowie najczęściej wybierają obrączki proste, które są szersze od damskich, z kolei kobiety chętnie decydują się na obrączki z dodatkowymi kamieniami, na przykład z drobnymi diamentami, które nadają pierścionkowi luksusowy wygląd.

Obrączki na indywidualne zamówienie

Gdy wśród gotowych wzorów obrączek para nie może znaleźć niczego ciekawego, jest jeszcze jedna droga, czyli wykonanie obrączek na indywidualne zamówienie. W tym przypadku można przekazać jubilerowi zdjęcie biżuterii, a on będzie mógł odtworzyć ją w swojej pracowni. Tutaj bardzo ważne jest znalezienie specjalisty w swojej dziedzinie, który nie tylko jest dobrym rzemieślnikiem, ale również artystą, aby spełnić wtedy wizję swoich klientów. Polecanych jubilerów można znaleźć obecnie także w internecie – dzięki temu wybierze się takiego, który naprawdę zna się na rzeczy.

Grawerunki na obrączkach

Obrączki mogą także uzupełnione grawerunkami – wykona je dla pary jubiler za pomocą specjalnej technologii laserowej. Dzięki temu napisy mogą być tak wyraźne i efektowne. Co więcej, na obrączce można także wykonać różne symbole, na przykład znak nieskończoności, znak serca. Zatem obrączki ślubne wcale nie muszą mieć tradycyjnego wyglądu. Aktualnie można również wybrać je w różnorodnych wzorach innych niż wszystkie. Tutaj wszystko zależy już od pary i jej gustu – wybór dobrego jubilera pomoże wtedy w realizacji marzenia o jedynych w swoim rodzaju obrączkach ślubnych.

1 KOMENTARZ

  1. Polecam mniejsze salony jubilerskie. Cena usług w salonach jest często o wiele niższa niż w przypadku dużych sieci jubilerskich. Jednoczesnie oferuja one znacznie bardziej oryginalną biżuterię.

    Porównywałam sobie te same obrączki u mniejszego jubilera, a u jubilera w dużej sieci. Cena była niższa na korzyść pierwszej opcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ