Inne

Pochłaniacz zapachów zwierząt – jak działa i kiedy warto go stosować?

Nieprzyjemnym zapachom zwierząt można zapobiegać. W tym celu warto sięgnąć po pochłaniacz zapachów!

 

Do czego służy pochłaniacz zapachów zwierząt?

Pochłaniaczami zapachów nazywa się produkty, które zawierają substancje powodujące wchłanianie zapachów. Ich zadaniem nie jest zatem aromatyzowanie czy dezodoryzowanie, ale neutralizowanie pojawiających się aromatów, które nie zawsze są miłe dla nosa.

 

Obecnie w użyciu znajdują się także produkty jak pochłaniacz zapachów zwierząt. Ich zadaniem jest neutralizowanie zapachów zwierzęcych, na przykład takich zwierząt domowych jak:

  • koty
  • psy
  • chomiki
  • świnki morskie
  • szynszyle
  • szczury

 

Przeznaczone do zwierząt domowych pochłaniacze mają różne formy, na przykład zawieszek albo filtrów.

 

Jak działa pochłaniacz zapachów zwierząt?

W pochłaniaczach zapachów zwierząt znajdują się najczęściej substancje bazujące na węglu aktywowanym. To substancja, która cechuje się bardzo wysokim właściwościami absorpcyjnymi, dlatego jest w stanie skutecznie pochłaniać z zewnątrz różne zapachy.

 

Ze względu na taki skład pochłaniacz zapachów zwierząt jest produktem bezpiecznym, biodegradowalnym, który nie stanowi zagrożenia dla zwierząt i dla środowiska.

 

Aby zastosować pochłaniacz zapachów zwierząt, wystarczy tylko umieścić go w konkretnym miejscu. Nie wymaga on żadnych innych działań, natomiast po wyznaczonym przez producenta czasie należy wymienić go na nowy.

 

Pochłaniacz zapachów zwierząt – kiedy warto?

Na pochłaniacz zapachów zwierząt warto zdecydować się wtedy, gdy domowy pupil często pozostawia po sobie nieprzyjemne zapachy.

 

W przypadku kotów często są one umieszczane w kuwetach, natomiast w przypadku psów w ich klatkach czy budach. Natomiast u zwierząt małych stosuje się pochłaniacz zapachów zwierząt w formie zawieszki umieszczanej na klatce.

 

Aby zatem zapobiegać rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów, warto pomyśleć o stosowaniu pochłaniacza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ