Inne

Przejazd do Chorwacji – autokar czy bus?

Do Chorwacji można dostać się nie tylko samolotem. Aktualnie wiele osób decyduje się na tańsze podróże autokarami i busami. Jaką ofertę wybrać?

Przejazd do Chorwacji może odbywać się własnym samochodem, ale można także zdecydować się na jednego z licznych przewoźników działających na trasie Polska – Chorwacja. Do dyspozycji są wtedy dojazdy autokarami i busami. Na co warto się zdecydować? Każdy z tych środków transportu ma swoje plusy i minusy, które warto uwzględnić przy planowaniu podróży.

 

Chorwacja – dlaczego warto wybrać transport drogowy?

Chociaż podróż do Chorwacji będzie najkrótsza wtedy, gdy wybierze się samolot, to jednak wiele osób decyduje się na transport drogowy. Dlaczego?

 

Przede wszystkim przejazd do Chorwacji jest niedrogi, co powoduje, że to propozycja dla osób, które nie chcą przeznaczać sporej sumy na wakacje. Ceny rozpoczynają się już od około 400 złotych za bilet w jedną stronę, natomiast w przypadku zakupu biletu w obie strony ceny zaczynają się zwykle od około 750 złotych.

 

Dodatkowym plusem autokaru lub busa jest łatwiejsza organizacja podróży, brak skomplikowanych formalności związanych z podróżą lotniczą, a także możliwość zabrania ze sobą większego bagażu – nawet roweru.

 

Zwykle przejazd do Chorwacji autokarem lub busem trwa około 10-15 godzin, przy czym ostateczny czas zależny jest od odległości pomiędzy punktami oraz od ruchu na trasie.

 

Dojazd do Chorwacji – autokar czy bus?

Przejazd do Chorwacji może odbywać się zarówno autokarem, jak i busem. Stąd też często pojawia się pytanie – jaki środek transportu wybrać, aby podróż była udana?

 

Pod względem komfortu to autokary mogą zapewnić go na wyższym poziomie. Są większe, dlatego zapewniają lepszą amortyzację podczas dojazdu, są wyposażone w toalety, a także mają wygodne siedzenia, często wyposażone we własne gniazdka do ładowania, lampki. Duże bagażniki pozwalają, że przejazd do Chorwacji autokarem pozwala na zabranie ze sobą sporego bagażu.

 

Z kolei busy są mniej komfortowe, jednak w tym przypadku przewoźnik często może zaoferować usługi w trybie door to door, czyli od drzwi do drzwi. Wtedy kierowca może odebrać pasażera spod wskazanego adresu, a następnie dowieźć go do celu. Taka opcja jest też dostępna w przypadku niektórych przejazdów autokarowych, lecz na ogół to busy częściej kursują według elastycznych rozkładów jazdy.

 

Gdy chodzi o koszty, przejazd do Chorwacji busem i autokarem najczęściej plasują się na podobnym poziomie. Dokładne koszty oraz rozkłady jazdy można znaleźć na stronach internetowych przewoźników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ