Dom, Ogród, Wnętrza

Rolety dzień noc – wygodne i funkcjonalne osłony okienne

Rolety występują w wielu wariantach, dlatego można dobrać je do własnych potrzeb. Kiedy warto zdecydować się na rolety dzień noc?

Odpowiednio dobrane rolety zapewniają właściwy komfort, ponieważ podnoszą prywatność, zmniejszają nasłonecznienie wnętrz oraz panującą w nich temperaturę. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się rolety dzień noc. Jak wyglądają i jak działają? Gdzie można je zakupić?

 

Jak wyglądają rolety dzień noc?

Rolety tego rodzaju charakteryzują się inną budową niż standardowe rolety. Przede wszystkim roleta dzień noc składa się z dwóch warstw materiału o pasiastej strukturze. Naprzemienne pasy materiału przepuszczają i blokują światło.

 

Roleta dzień noc sterowana jest za pomocą łańcuszka lub drążka, który znajduje się po jej boku.

 

Do wyboru są różne kolory rolet dzień noc, na przykład jak szary, brązowy, beżowy, biały, kremowy, dlatego można dobrać je do wystroju wnętrza.

 

Roleta dzień noc – jak działa?

Tego rodzaju rolety pozwalają na dowolne sterowanie, aby całkowicie zablokować światło lub wpuszczać je do wnętrza w pełni lub częściowo zależnie od ułożenia pasów. To powoduje, że są bardziej funkcjonalne od zwykłych rolet okiennych.

 

Dodatkowo roleta dzień noc może być częściowo albo całkowicie podniesiona do góry, aby w ten sposób odsłonić okno.

 

Jak montuje się rolety dzień noc?

Zamontowanie rolet dzień noc na oknach jest nieinwazyjne, ponieważ wykorzystują one specjalne haczyki umieszczane na skrzydle okiennym.

 

Roleta tego typu może być zabezpieczona za pomocą kasety oraz bocznych prowadnic, co dodatkowo poprawia jej estetykę oraz chroni przed jej zabrudzeniem. Dostępne są również rolety bez kasety i prowadnic, które mają konstrukcję mini roletki.

 

Rolety dzień noc – gdzie kupić?

Osłonę jak roleta dzień noc można zakupić jako gotową lub na wymiar, czyli w rozmiarze dopasowanym do okna.

 

Sprzedaż rolet dzień noc prowadzona jest w wybranych marketach – można kupić tam gotowe osłony okienne. Aby zamówić rolety na wymiar, należy wybrać się do firmy zajmującej się produkowaniem osłon okiennych na zamówienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ