ems kraków
Sport, Fitness, Kulturystyka

Szybki i efektywny trening, czyli o EMS

Nie każdy ma czas lub chęci, by poświęcić minimum kilka godzin tygodniowo na wylewanie na siłowni hektolitrów potu. Istnieje znacznie szybszy i bardziej efektywny rodzaj treningu – mowa o coraz popularniejszej technologii EMS. Trwający od 20 do 30 minut trening EMS w specjalnym stroju z elektrodami zastąpi 2-3 razy dłuższy trening konwencjonalny. 

Nadwaga i otyłość chorobami cywilizacyjnymi XXI wieku 

Na ubiegłorocznej konferencji prasowej inaugurującej kampanię edukacyjną “Otyłość kontra zdrowie” specjaliści przedstawili zatrważające statystyki. Wynika z nich, że problem otyłości w Polsce dotyczy już 25,2% Polaków. Do 2025 roku ten odsetek będzie jeszcze większy i obejmie 30% mężczyzn i 26% kobiet. Obecnie z nadwagą boryka się 68% polskich mężczyzn i 53% Polek. Z kolei według raportu MultiSport Index 2019 co drugi Polak cierpi na nadwagę lub otyłość, a tylko co trzeci jest aktywny fizycznie. Liczby te są alarmujące – wystarczy niewielki nakład sił i czasu, by zmienić nawyki żywieniowe oraz do swojej codziennej rutyny wprowadzić jakiś rodzaj aktywności. 

Czy istnieje szybka recepta na zgubienie nadmiaru kilogramów?

Nie istnieje magiczny sposób na szybką redukcję wagi. Regularna aktywność fizyczna i treningi to tylko jeden z elementów, kolejny to zbilansowana dieta o ujemnym bilansie kalorycznym. Wypracowanie w sobie odpowiednich nawyków jedzeniowych i treningowych zaowocuje coraz smuklejszą sylwetką, a także poprawą ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. By nie zniechęcić się na starcie, zmiany najlepiej wprowadzać stopniowo i stawiać sobie realne do osiągnięcia cele. Jeśli chodzi o treningi, warto spróbować efektywnych i szybkich ćwiczeń, wykorzystujących potencjał technologii EMS. 

Trening EMS dla zapracowanych i zabieganych

Jeden trening EMS to zaledwie 20 minut, które w swojej skuteczności i efektywności zastępują 2-3 razy dłuższe treningi konwencjonalne. Wystarczy już 20 minut tygodniowo, by poprawić swoją kondycję, zbudować masę mięśniową lub zastąpić tkankę tłuszczową mięśniami. Podczas treningu EMS aktywowane jest aż 90% aparatu mięśniowego – również w tych partiach ciała, które trudno wyćwiczyć podczas konwencjonalnego treningu. Tego rodzaju trening jest prowadzony przez trenera personalnego, który indywidualnie dobierze odpowiednie ćwiczenia, częstotliwość i długość, by osiągnąć w jak najkrótszym czasie postawione przez klienta cele. 

Najważniejsze zalety treningu EMS

Szacuje się, że podczas jednego treningu EMS można spalić nawet 1300 kcal. Poza redukcją tkanki tłuszczowej, wysmukleniem sylwetki i pozbyciem się cellulitu, takie treningi posiadają wiele innych zalet. Wzmacniają cały aparat mięśniowy oraz poprawiają równowagę i koordynację całego ciała. Ponadto treningi EMS przyspieszają metabolizm, dzięki temu poprawia się stan i jędrność skóry, znika pomarańczowa skórka i inne niedoskonałości. Są skutecznym sposobem na pozbycie się bólu pleców i kręgosłupa, dlatego są polecane osobom, których tryb życia jest siedzący i już pojawiły się u nich napięcia i dysfunkcje. Trening EMS zmniejsza dysbalans mięśniowy oraz odbudowuje symetrię ciała, dzięki temu mięśnie tułowia – przede wszystkim brzucha i grzbietu – odciążają stawy i ścięgna. Regularna aktywność fizyczna poprawia także ogólne samopoczucie, o czym warto przypomnieć. Trening EMS nie obciąża stawów i kręgosłupa, dlatego sięgają po niego osoby, które nie mogą sobie pozwolić na inne aktywności i formy treningu. 

Trening EMS – Kraków i okolice

Dla amatorów szybkich, intensywnych treningów większość dużych i średnich miast przygotowała ćwiczenia, wykorzystujące technologię EMS. Mieszkańcy stolicy Małopolski i najbliższych jej okolic mogą skorzystać np. z oferty in.Time. Firma oferuje trening EMS Kraków aż w 5 lokalizacjach rozsianych po całym mieście. Zapracowanym lub zabieganym osobom pracownicy zapewniają strój do treningu, świeży ręcznik i wodę mineralną – studio ćwiczeń można odwiedzić nawet prosto po pracy.

Trening EMS Kraków – Trener Personalny – inTime

Kazimierza Wielkiego 82a
30-074 Kraków

2 KOMENTARZE

  1. Na wszystko trzeba czasu, wytrwałości, cierpliwości i duuużo pracy. Wybierzcie trening, który sprawia Wam przyjemność, który Was nie zrazi na początku. Powinniście mieć założenie, że zdrowo odżywiać i ćwiczyć będziecie już do końca życia…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ