Gładkie ciało bez cellulitu
Uroda

Usuwanie cellulitu. 3 zabiegi, które likwidują skórkę pomarańczową

Masz trudności z pozbyciem się cellulitu domowymi metodami? W takim przypadku warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej.

W gabinetach medycyny estetycznej można korzystać z zabiegów skoncentrowanych na modelowaniu i poprawie wyglądu skóry ciała. Wśród nich bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się te, które pozwalają na zlikwidowanie skórki pomarańczowej. 

Gładkie ciało bez cellulitu

Endermologia

Gdy zależy ci na tym, aby ze skóry zniknął cellulit, ale również poprawiła się jej jędrność, pomyśl o endermologii. Zabieg ten polecany jest jako dodatek do kuracji odchudzających, ponieważ razem z nim można uzyskać bardzo dobre wyniki w wyszczuplaniu i modelowaniu sylwetki bez konieczności sięgania po żadne dodatkowe substancje.

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy LPG jest rodzajem zabiegu prowadzonego z użyciem urządzenia masującego. Jest ono wyposażone w głowicę, która generuje silne ssanie i zasysa do środka fałdy skórne, które następnie poddawane są silnemu masażowi z użyciem obracających się rolek.

Ze względu na takie działanie zabieg endermologii jest bardzo skuteczny także na cellulit, który jest formą nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej. Podczas masażu dochodzi wtedy do rozbicia tkanki tłuszczowej, a dzięki temu do jej redukcji. Skóra staje się gładka, jędrna, wygląda młodo.

Dla uzyskania najlepszych efektów takie zabiegi prowadzi się w serii – zwykle około 10 procedur pozwala na uzyskanie zauważalnej różnicy. Gdy chodzi o usuwanie cellulitu Kraków pozwala też na wykupienie pakietów, aby wykonanie serii zabiegów było jeszcze tańsze.

Zabiegi z falami dźwiękowymi

Bardzo dobre efekty w usuwaniu cellulitu oraz odmładzaniu skóry dają też zabiegi wykorzystujące fale dźwiękowe, na przykład zabiegi typu HIFU. Są one prowadzone z wykorzystaniem specjalnych urządzeń, które generują falę dźwiękową – gdy dociera ona do tkanek, powoduje wtedy pobudzenie ich do regeneracji, a tym samym zmniejsza widoczność różnych niedoskonałości. 

Zabiegi z falami dźwiękowymi powodują gwałtowne skurczenie się tkanek i następnie ich mikro uszkodzenie. Wtedy skóra rozpoczyna odbudowę od środka, a zniszczone struktury, w tym także tkanka tłuszczowa, są sukcesywnie usuwane z organizmu.

Fale dźwiękowe w modelowaniu sylwetki są bardzo skuteczne i obecnie zabiegi te prowadzone są bardzo często. Gdy chodzi o usuwanie cellulitu Kraków także zapewnia dostęp do tego typu procedury. Można wykonać ją w renomowanych gabinetach.

Lipoliza iniekcyjna

Z cellulitem można walczyć też innym sposobem – przez mezoterapię igłową, czyli poprzez nakłuwanie skóry i dostarczanie do niej substancji aktywnych powodujących rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Takie procedury określane są jako lipoliza iniekcyjna. Prowadzona w gabinecie medycyny estetycznej lipoliza jest bezpieczną alternatywą dla zabiegów chirurgii plastycznej, na przykład jak liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. 

Podczas zabiegu dochodzi do wprowadzenia do skóry odpowiednio dobranych substancji aktywnych. Najczęściej używa się wyciąg z soi – fosfatydylocholinę, L-karnitynę, ale również innego rodzaju składniki aktywne. Gabinety prowadzące zabiegi w sektorze usuwanie cellulitu stosują specjalne koktajle, które przeznaczone są do stosowania na ciało.

W takcie zabiegi lipolizy iniekcyjnej dochodzi do podwójnego oddziaływania na skórę – z jednej strony przez wstrzykiwaną substancję aktywną, natomiast z drugiej przez samo wykonanie nakłuć. To powoduje, że dochodzi do szybszego metabolizmu komórkowego, poprawy krążenia, dotlenienia tkanek, wymiany komórek na nowe. Fibroblasty, czyli komórki skórne, są także pobudzane do produkowania większej ilości kolagenu i elastyny, dlatego po takich zabiegach skóra wygląda też młodziej.

1 KOMENTARZ

  1. Zastanawiałąm się swego czasu nad liposukcją. Potem jednak zrezygnowałam bo zabieg niesie ze soba wiele nieprzyjemnych konsekwencji, poza tym jest bardzo bolesny. U mnie dobre rezulaty dała lipoliza iniekcyjna. Również przyjemna nie jest, ale nie jest to tak powazny zabieg chirurgiczny tak wieć od razu praktycznie mogłam wrócić do pracy co miało dla mnie duze znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ