książki
Edukacja, Nauka

Wyprawka dla ucznia – jak tanio kupić książki i akcesoria szkolne?

Zakupienie wszystkich elementów składających się na wyprawkę dla ucznia może być dużym wydatkiem. Jak zaoszczędzić?

Podręczniki, ćwiczenia, zeszyty, artykuły piśmiennicze, piórnik, tornister – to jedynie kilka elementów wchodzących w skład wyprawki ucznia. Obecnie można kupić je w wielu miejscach jak market, księgarnia stacjonarna czy księgarnia online. W jaki sposób można na nich zaoszczędzić?

 

Gdzie warto kupić wyprawkę dla ucznia?

To pytanie bardzo często pojawia się wśród rodziców. Dzisiaj działa wiele sklepów, gdzie można zakupić to, co potrzebne w szkole.

 

Najczęściej do zakupu podręczników wybierana jest księgarnia online. Dlaczego warto zamówić je właśnie w internecie? To sklepy online mogą zaoferować najbardziej atrakcyjne ceny dla kupujących, które są niższe niż te sugerowane na okładkach. Przeceny wynoszą średnio kilka złotych, ale niektóre podręczniki można zakupić taniej nawet o kilkanaście złotych.

 

W sklepach stacjonarnych na ogół ceny są wyższe, jednak wiele sklepów mających własne salony sprzedaży prowadzi też sprzedaż internetową. Wtedy można zamówić książki online i odebrać je osobiście.

 

Pozostałe elementy wyprawki można zakupić w wielu sklepach, między innymi w marketach, sklepach z artykułami papierniczymi, a także może zaoferować je księgarnia online. Wybierając zakupy w księgarni, można wtedy większość potrzebnych rzeczy kupić w jednym miejscu.

 

Wyprawka dla ucznia – jak na niej zaoszczędzić?

Żeby zapłacić jak najniższą cenę za podręczniki, zeszyty oraz inne produkty do szkoły, warto przede wszystkim poświęcić chwilę na porównanie cen w różnych sklepach. Najłatwiej można zrobić to w sklepach internetowych, ponieważ wtedy ceny dostępne są na wyciągnięcie ręki.

 

Dobrym sposobem może być wtedy wykorzystanie porównywarek internetowych, aby zobaczyć, która księgarnia online ma najniższe ceny. Wtedy można skompletować wyprawkę i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na całości!

 

Również warto sprawdzić aktualne promocje w sklepach stacjonarnych i internetowych. W przypadku zakupów do szkoły ruszają one już pod koniec lipca i trwają aż do września, dlatego najlepiej sprawdzać wtedy oferty różnych sklepów, by wybrać najtańsze produkty.

 

Warto też wskazać, że wiele sklepów przecenia artykuły szkolne po rozpoczęciu roku szkolnego. Wobec tego wstrzymanie się z zakupem może również pozwolić na zredukowanie kosztów związanych z zakupami.

 

Używane produkty do szkoły – czy warto?

Jednym ze sposobów, aby zredukować koszty związane z wyprawką szkolną, może być zakupienie produktów używanych. Warto jednak wskazać, że w wielu przypadkach ich wybór jest ograniczony.

 

W przypadku dzieci uczęszczających do pierwszych klas szkoły podstawowej zakup używanych podręczników nie jest możliwy, ponieważ dzieci używają podręczników do uzupełniania. Oszczędności możliwe są za to przypadku wyższych klas szkół podstawowej i w szkole średniej.

 

Używanych podręczników można szukać na kiermaszach, ale również na portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych, gdzie są one wystawiane już na początku wakacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ