IT, Nowe Technologie, Komputery

Zestawy monitoringu IP – ile kosztują? Przegląd cen

Skuteczny monitoring na bazie nowoczesnej technologii IP nie musi być drogi. Ile trzeba zapłacić za zestaw monitoringu IP?

Telewizja dozorowa taka jak monitoring IP jest przeznaczona do stosowania w tych miejscach, w których ważne jest uzyskanie maksymalnej jakości przekazu z użyciem zaawansowanych kamer. Dzięki temu można skutecznie monitorować różne obszary znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz obiektów.

Dlaczego warto zdecydować się na monitoring IP?

System monitoringu wizyjnego wykorzystujący technologię IP jest związany z wieloma korzyściami dla użytkownika. Są to przede wszystkim:

  • wysoka jakość przekazu dzięki kamerom o wysokiej rozdzielczości
  • bardzo dobra przepustowość łącz
  • szerokie zastosowanie systemu
  • możliwość obsługi zdalnej w chmurze
  • dostępna za pośrednictwem urządzeń mobilnych

Co więcej, za zestaw monitoringu IP wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. To powoduje, że tego typu telewizja przemysłowa jest obecnie tak często wybierana – także przez mniejsze firmy czy użytkowników prywatnych.

Kompletne zestawy monitoringu IP

W sprzedaży można znaleźć obecnie gotowe zestawy do monitoringu IP, które zawierają wszystkie elementy potrzebne do wykonania kompletnego systemu telewizji przemysłowej. Są one oferowane głównie przez sklepy prowadzące sprzedaż tego typu komponentów.

Składający się na cały zestaw monitoring IP to współpracujące ze sobą elementy, które wystarczy tylko odpowiednio zamontować i skonfigurować zgodnie z informacjami od producenta.

Co ważne, można także zdecydować się na zestaw monitoringu IP bezprzewodowego – to jeszcze wygodniejszy sposób dla osób, które chciałyby same wykonać monitoring bez skomplikowanego montażu.

Z przykładowymi zestawami monitoringu IP dostępnymi na sprzedaż można zapoznać się w sklepie internetowym firmy EC System, która specjalizuje się w dostawie nowoczesnych systemów monitoringowych. Więcej na stronie: https://sklep-ecsystem.pl/category/monitoring-ip-zestawy-monitoringu-ip

 

Co wchodzi w skład zestawów monitoringu IP?

Na zestaw do monitoringu IP składają się wszystkie elementy, jakie są potrzebne do przygotowania sprawnie działającego systemu monitoringu wizyjnego w różnych przestrzeniach – zależnie od wybranego typu zestawu.

W skład zestawów wchodzą poniższe elementy

  • kamera IP – zapewnia wysoką jakość obrazu, dostępne są także zestawy kamer IP
  • rejestrator – służy do zapisywania informacji z kamery
  • dysk twardy – na nim zapisują się dane
  • dodatkowe elementy – zasilacz, akcesoria montażowe

Zestawy monitoringu IP – ceny?

Za zestaw do monitoringu IP nie trzeba płacić dużo. Zwykle ceny rozpoczynają się od około 1000 złotych za podstawowe zestawy, natomiast te zawierające wyższej klasy elementy to już koszt około 1200-1500 złotych.

Oczywiście, dostępne są także zestawy w znacznie wyższych cenach zawierające zaawansowane komponenty oraz kilka kamer do monitoringu.

Z dostępnymi wariantami systemów można zapoznać się już teraz online – dzięki temu można łatwo dobrać taki zestaw monitoringu IP, który będzie w stanie zapewnić maksymalną ochronę w najniższej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

87 + = 90