Marketing, Reklama, Media

Opakowania tekturowe z uszlachetnieniami i zdobieniami – jak je wykorzystać?

Za pomocą opakowań tekturowych można uzyskać bardzo dobrą ochronę dla produktów, ale jednocześnie mogą one spełniać funkcje dekoracyjne i marketingowe. Jakie uszlachetnienia i zdobienia najczęściej stosowane są w branży opakowaniowej?

Jak wykończyć opakowania kartonowe, by wyglądały atrakcyjnie?

Opakowania kartonowe z uszlachetnieniami i zdobieniami mogą podnieść estetykę produktu i uczynić go bardziej atrakcyjnym dla konsumentów. Właśnie dlatego dzisiaj praktycznie każda drukarnia opakowań oferuje klientom szeroką gamę usług w tym zakresie, aby gotowe opakowania prezentowały się efektownie. Jakie metody stosowane są wtedy najczęściej?

Drukowanie

Drukowanie bezpośrednio na opakowaniach kartonowych albo oklejanie opakowań za pomocą zadrukowanych papierów to powszechny sposób na personalizację w branży opakowaniowej. Nadruk może sprawić, że opakowanie będzie wyróżniało się na tle innych opakowań i będzie ono również prezentowało wszystkie niezbędne informacje, które potrzebne są konsumentom przy podejmowaniu decyzji zakupowej.

Oklejanie foliami

Taka metoda polega na zastosowaniu na opakowaniu kartonowym różnego rodzaju folii, na przykład matowych, błyszczących albo satynowych. Możliwe jest też foliowanie określnych obszarów na opakowaniu. Dzięki temu opakowanie może prezentować się efektownie, a ponadto uzyskać dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Kompleksowe usługi w tym zakresie może zapewnić producent opakowań kartonowych opax.pl.

Folie metaliczne

Metoda ta polega na użyciu rozgrzanej matrycy do przeniesienia cienkiej warstwy folii metalicznej na opakowanie kartonowe. Można ją wykorzystać do dodania do opakowania metalicznych akcentów, na przykład może być ona zastosowana do złocenia liter na opakowaniu czy wykonania srebrzonego logo.

Wytłaczanie

Wytłaczanie polega na tworzeniu wypukłych albo wgłębionych wzorów na opakowaniu kartonowym. Za pomocą tej właśnie techniki można sprawić, że opakowanie będzie prezentowało się jeszcze atrakcyjniej, na przykład można wykonać w nim wytłaczanie określonych wzorów czy wytłoczyć logo firmy.

Sztancowanie

Sztancowanie polega na docinaniu opakowań kartonowych w określone kształty lub wzory za pomocą wykrojnika. Metoda ta wykorzystywana jest do tworzenia niestandardowych kształtów opakowań lub dodawania unikalnych elementów do opakowania.

Okienka z folii

Estetycznym oraz praktycznym sposobem na uatrakcyjnienie opakowania będzie dodanie do niego okienka z folii. Dzięki temu można łatwo sprawdzić jego zawartość.

Magnetyczne zamknięcia

Opakowania kartonowe mogą być także uzupełnione o funkcjonalne zamknięcia magnetyczne. Wykorzystują one płaskie magnesy umieszczone pod warstwą papieru, którym oklejone jest opakowanie, dlatego nie są one widoczne.

Wstążki

Aby nadać opakowaniom atrakcyjny wygląd, można także wykorzystać wstążki do ich przewiązania albo gotowe kokardki naklejane na opakowaniu. Warto więc pamiętać o tym, że opakowania kartonowe ze zdobieniami mogą wyróżni  produkty na sklepowych półkach i spowodować, że będą atrakcyjniejsze dla konsumentów.