Zarabianie na piłce

stadion piłkarski

Oszczędzać siły

Nigdy nie byłem typem sportowca. Już od najmłodszych lat miałem delikatne kłopoty z nadwagą. Nie wiem czy było to spowodowane, nigdy bowiem nie byłem też typowych łakomczuchem. Mimo to, te kilka zbędnych kilogramów towarzyszyło mi odkąd tylko pamiętam. W konsekwencji tego gdy koledzy z klasy ganiali za piłką od bramki do bramki na lekcjach wychowania fizycznego, ja raczej starałem się oszczędzać siły i pilnować okolic naszego pola karnego.

Analiza meczy

Już wtedy wiedziałem, że nigdy nie będę wybitnym piłkarzem. Podczas gdy rówieśnicy grali w piłkę przy każdej możliwej okazji, ja także się nią pasjonowałem. Robiłem to jednak nieco inaczej niż oni. Oglądałem mecze, analizowałem je pod wieloma kątami. Zbierałem wyniki i zapisywałem je w specjalnym zeszycie. Oglądając dane spotkanie starałem się zwrócić uwagę na jak największą liczbę aspektów. Na boisku dzieje się bowiem bardzo dużo, lecz przeciętny kibic zaślepiony indywidualnymi popisami największych gwiazd, nie jest w stanie tego wychwycić. Moja fascynacja futbolem, jako sportem zespołowym, w którym na sukces składa się bardzo duża ilość czynników rosła z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc i z roku na rok. Gdy osiągnąłem pełnoletność, wiedziałem już, że moja pasja oprócz zaspokajania mojego wnętrza, jest też w stanie przynieść mi korzyści materialne. Mam tu na myśli oczywiście wzajemne zakłady bukmacherskie, które od wielu lat są moim sposobem na życie. Nie chodzę do regularnej pracy, nie posiadam żadnych zawodowych obowiązków. Ja po prostu obstawiam. Robię to regularnie odkąd tylko mogłem sobie na to pozwolić. Wielu ludzi nie wierzy mi, że jestem w stanie się z tego utrzymać. Trudno. Co mnie to tak naprawdę obchodzi.

Obstawianie

Ludzie nie są w stanie zrozumieć, że obstawianie może być normalną pracą. Przecież czasu, który poświęcam na analizę poszczególnych spotkań nikt mi nie odda. Podczas gdy oni podbijają kartkę w zakładzie, ja czytam o tym co dzieje się w drużynie, której meczem jestem zainteresowany. I tak codziennie. Już jutro mecz Barcelona – Real. Liga mistrzów typy sugeruje mi sama. To najłatwiejsze rozgrywki do przewidzenia. Dziś analiza, a jutro z rana melduję się w punkcie obstawiania. Przede mną kolejny łatwy zarobek.

 Zarabianie na piłce