Okulary
Uroda

Jak dobrać kolor oprawek okularów do typu urody – praktyczny przewodnik

Znalezienie idealnej pary okularów to zadanie, które może sprawić wiele trudności — nie tylko muszą być one wygodne i pasować do kształtu twarzy, ale również kolor ich oprawek powinien harmonizować z naszym typem urody. Właściwy wybór koloru może podkreślić naturalne piękno, podczas gdy nietrafiony odcień zdolny jest zmatowić skórę lub sprawić, że wyglądamy na zmęczonych. Oto kilka wskazówek, jak dobrać kolor oprawek okularów, aby wyglądały one stylowo i były w zgodzie z naszym indywidualnym typem urody.

Poznaj swój typ kolorystyczny

Kolor skóry, oczu i włosów odgrywa kluczową rolę w określeniu naszego typu kolorystycznego. Tradycyjnie wyróżniamy cztery podstawowe typy: wiosna, lato, jesień oraz zima. Każdy z nich charakteryzuje się określonym zestawem barw, który najkorzystniej prezentuje się na osobach o danym typie urody.

  • Typ wiosenny współgra z ciepłymi, jasnymi i żywymi odcieniami. Osoby te często mają złociste lub brzoskwiniowe tony skóry, jasne włosy oraz niebieskie, zielone lub orzechowe oczy. Dobrym wyborem będą zatem oprawki w barwach kości słoniowej, łososiowym, złocistym czy jasnobrązowym.
  • Z kolei typ letni to przeważnie chłodniejsze, stonowane barwy. Osoby lata mają często jasnoróżową cerę oraz włosy w odcieniach chłodnego blondu czy szarości. Dobrze w takim przypadku sprawdzą się oprawki w kolorze srebrnym, stalowym, pastelowym błękicie czy delikatnej lawendzie.
  • Typ jesienny odnajduje się w ciepłych, ziemistych tonacjach. Charakterystyczną cechą osób jesieni są złoto-brązowe oczy, ciepły odcień włosów jak kasztan czy rudy. Oprawki w kolorze miedzianym, ciepłym zielonym, brązowym czy złotym będą dla nich odpowiednie.
  • Typoszereg zimowy pasuje do intensywnych, głębokich i chłodnych kolorów. Osoby zimy często posiadają porcelanową cerę i ciemne, czasami prawie czarne włosy. Dla takiego typu urody są polecane oprawki w barwach czarnej, ciemnej szafiru, ciemnej fioletu lub granatu.

Wybierz kolor podkreślający twoją twarz

Kolor oprawek powinien również współgrać z kolorem naszej skóry oraz oczu. Jasna cera i jasne oczy mogą pięknie kontrastować z oprawkami w ciemniejszych tonach, natomiast przy ciemniejszej skórze często lepiej wyglądają oprawki w jaśniejszych kolorach.

Jeśli masz jasną cerę z różowymi tonami, wybieraj chłodne barwy jak srebro lub niebieski. Z drugiej strony, jeśli twoja cera ma złociste lub oliwkowe podtony, postaw na ciepłe kolory takie jak złoto czy brąz.

Indywidualne podejście ma również znaczenie w kontekście koloru oczu. Niebieskie oczy będą się pięknie wyróżniać w oprawkach w barwie brązu lub ziemistej zieleni. Posiadaczom zielonych oczu do twarzy będzie w oprawkach w ciepłych odcieniach miedzi lub burgunda. Brązowoocy mogą eksperymentować z odcieniami zielonego czy niebieskiego.

Style i trendy w dostosowaniu do koloru oprawek

Oprócz typu urody warto też wziąć pod uwagę aktualne trendy oraz własny styl. Bez względu na to, czy wolisz klasykę, czy lubisz śledzić najnowsze trendy w modzie, wybieraj oprawki, które nie tylko podkreślą twoją urodę, ale i będą odzwierciedleniem twojej osobowości. Klasyki jak czarne, brązowe czy metaliczne zawsze są w modzie, jednakże każdy sezon przynosi również nowe kolory, które możesz śmiało eksperymentować w zależności od swojego typu urody. Co ważne, liczy się nie tylko kolor oprawek, ale i ich kształt. Na stronie https://1-3.pl/okulary-korekcyjne-jak-dobrac/ można znaleźć informacje na temat doboru kształtu okularów do kształtu twarzy.

Odpowiedni dobór koloru oprawek okularów może zdziałać cuda dla twego wyglądu. Pamiętaj, aby wybierać kolory, które nie tylko pasują do twojej cery, włosów i oczu, ale także sprawiają, że czujesz się pewnie i komfortowo. Konsultując wybór z profesjonalistą lub stosując się do powyższych wskazówek, na pewno uda ci się znaleźć idealne okulary, które będą nie tylko praktycznym, ale i modnym dodatkiem do twojego wizerunku.