Operacja plastyczna
Uroda

Najpopularniejsze operacje plastyczne w Polsce

Chirurgia plastyczna zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Zabiegi estetyczne przestały być tematem tabu i coraz więcej osób decyduje się na korektę swojego wyglądu, z różnych względów – zarówno zdrowotnych, jak i czysto estetycznych. Sprawdźmy zatem, które operacje plastyczne cieszą się największym zainteresowaniem wśród Polaków.

Poprawa wyglądu piersi

Jedną z najpopularniejszych operacji plastycznych w Polsce jest mammoplastyka, czyli zabieg operacyjny mający na celu zmianę rozmiaru, kształtu lub proporcji piersi. Do najczęściej przeprowadzanych należą powiększanie piersi za pomocą implantów, podnoszenie piersi (mastopeksja) oraz redukcja piersi. Powiększenie piersi często wybierają kobiety, które chcą poprawić proporcje swojej sylwetki lub odbudować pewność siebie po znaczących zmianach w wadze czy karmieniu piersią. Więcej o tym zabiegu można przeczytać na https://1-3.pl/czy-powiekszenie-piersi-to-bezpieczny-zabieg/. Z kolei mastopeksja jest często wybierana przez pacjentki, które chcą przywrócić piersiom młodzieńczy wygląd, eliminując opadanie spowodowane procesem starzenia się skóry oraz grawitacją. Redukcja piersi przeprowadzana jest głównie z przyczyn zdrowotnych, gdy ciężar dużych piersi powoduje bóle pleców, dyskomfort czy problemy skórne.

Modelowanie sylwetki

Liposukcja to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, takich jak brzuch, uda, pośladki, czy ramiona. Jest to popularna metoda modelowania ciała, która pozwala na pozbycie się uporczywego tłuszczu, którego nie da się wyeliminować dietą oraz ćwiczeniami. To idealne rozwiązanie dla osób pragnących poprawić kontury swojej sylwetki. Częstym uzupełnieniem liposukcji jest zabieg abdominoplastyki, czyli plastyki brzucha, która polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z okolicy brzucha, a także, w niektórych przypadkach, na naprawie rozciągniętych mięśni.

Współczesne zabiegi dla twarzy

Gdy mowa o operacjach plastycznych w obszarze twarzy, na czoło wysuwają się trzy zabiegi: rinoplastyka (operacja nosa), lifting twarzy oraz blefaroplastyka (korekta powiek). Rinoplastyka jest doceniana nie tylko ze względów estetycznych, ale także funkcjonalnych, gdyż może poprawić oddychanie przez nos. Z kolei lifting twarzy to zabieg mający na celu wygładzenie zmarszczek i przywrócenie młodszej aparycji przez usunięcie nadmiaru skóry i napięcie tkanek. Blefaroplastyka, czyli operacja powiek, często wykonywana jest z powodu zwiotczenia skóry powiek, co może prowadzić do obniżania się powieki górnej, a nawet ograniczenia pola widzenia, a także poprawy wyglądu powiek dolnych poprzez usunięcie tzw. „worków” pod oczami.

Chirurgia estetyczna w Polsce rozwija się dynamicznie, a specjaliści cieszą się dobrą renomą zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Wybierając zabieg, ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym chirurgiem, który pomoże dobrać odpowiednią metodę w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zabiegi estetyczne, choć powszechnie dostępne, są przecież poważnymi procedurami medycznymi, które wymagają odpowiedniego przygotowania oraz okresu rekonwalescencji.