Biznes, Firma, E-biznes

Skok spadochronowy z instruktorem – na czym polega skok tandemowy i dla kogo jest przeznaczony?

Chcesz skorzystać ze skoku spadochronowego? Teraz nie musisz brać udziału w długim szkoleniu i płacić sporo za taką rozrywkę! Zobacz, czym są skoki z instruktorem, czyli inaczej skoki spadochronowe w tandemie!

Co to jest skok tandemowy ze spadochronem?

Tandemowy skok spadochronowy, czyli inaczej skok w tandemie jest rodzajem skoku z instruktorem, który nie wymaga od uczestnika posiadania specjalnego przeszkolenia. Gdy chodzi o takie właśnie skoki spadochronowe Szczecin to tylko jedno z wielu miast, gdzie można się na nie zapisać, ponieważ są one dostępne na terenie całej Polski. Organizują je ośrodki spadochronowe, które zapewniają kompleksową obsługę w ramach takiego skoku i gwarantują swoim klientom niezapomniane wrażenia!

Jakie wyposażenie używane jest do skoku tandemowego?

Do skoku tandemowego potrzebny jest odpowiedni sprzęt, który zapewnia ośrodek spadochronowy. Zwykle obejmuje on poniższe elementy:

  • Uprząż – jest ona przeznaczona do tandemu i łączy pasażera z instruktorem.
  • Spadochron – składa się ze spadochronu głównego i spadochronu zapasowego. Dzięki temu w przypadku pojawienia się problemów ze spadochronem głównym można skorzystać z zapasowego, który może być otwarty ręcznie lub z użyciem specjalnego systemu.
  • Kask – ma on na celu zabezpieczenie głowy skoczka podczas wykonywania skoku.
  • Kombinezon – pozwala on ochronić ubranie i zapewnia dodatkowe ciepło podczas skoku, szczególnie podczas chłodniejszych dni.
  • Gogle – gwarantują one ochronę oczu podczas swobodnego spadania.

Cały sprzęt używany do skoków tandemowych jest zaprojektowany tak, aby był bezpieczny i niezawodny oraz jest regularnie sprawdzany i konserwowany przez ośrodek spadochronowy.

Kto może skoczyć w tandemie?

Większość osób, które są zdrowe i spełniają minimalne wymagania wiekowe i wagowe, może wykonać skok tandemowy. Przed skokiem w tandemie najczęściej trzeba wypełnić kwestionariusz medyczny, w którym opisuje się swój stan zdrowia. Niektóre schorzenia, takie jak poważna choroba serca, płuc, łamliwość kości lub niedawno przebyta operacja, mogą dyskwalifikować ze skoku w tandemie. Zwykle istnieje limit wagowy dla skoków spadochronowych w tandemie, który różni się w zależności od ośrodku spadochronowego i używanego przez niego sprzętu. Wynika to z faktu, że sprzęt jest zaprojektowany do bezpiecznego utrzymywania skoczków do określonej wagi. W większości ośrodków trzeba także mieć co najmniej 18 lat, aby skoczyć ze spadochronem w tandemie. Niektóre ośrodki spadochronowe mogą zezwolić na skakanie 16- lub 17-latkom za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Jaka jest cena skoku spadochronowego w tandemie?

Gdy chodzi o skoki spadochronowe Szczecin to jedno z tych miast, w którym można wykonać je w niskiej cenie. Ceny zależne są głównie od wysokości skoku oraz od dodatkowych opcji, na przykład można zdecydować się na dokupienie usługi filmowania i fotografowania skoku. Zwykle wydatek wynosi od około 700 do 1200 złotych, natomiast dokładne informacje o kosztach można znaleźć na stronach internetowych ośrodków spadochronowych.